| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 22 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 18 V |
| Surge Energy Rating | 2.5 J |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Packaging | Bag |
| Capacitance | 4.5 nF |
| Clamping Voltage | 53 V |
| Peak Surge Current | 500 A |
| Voltage Rating (AC) | 14 V |
Stock: 2151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09130
Ext.Price$0.09130
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09130 | $0.09130 |
| 10 | $0.08226 | $0.82260 |
| 50 | $0.07411 | $3.70550 |
| 100 | $0.06254 | $6.25400 |
| 500 | $0.05277 | $26.38500 |
| 1000 | $0.05018 | $50.18000 |
| 3000 | $0.04772 | $143.16000 |
| 5000 | $0.04537 | $226.85000 |
